Custom image

24
gru

W piątek, 22 grudnia, w naszej szkole odbyło się tradycyjne przedświąteczne spotkanie całej społeczności szkolnej. W uroczystości wzięli również udział zaproszeni goście: pani Małgorzata Leszkiewicz, sołtys wsi Klęczany, oraz pani Yuliya Stempkowicz, przewodnicząca Rady Rodziców.
Wspólne świętowanie rozpoczęły tradycyjne Jasełka, przygotowane przez uczniów klasy IV pod opieką wychowawczyni pani Renaty Wojnarskiej i pana Bogumiła Łasaka, który zadbał o oprawę muzyczną przedstawienia. Uczniowie wcielili się w postacie Maryi, Józefa, pastuszków, Trzech Królów oraz aniołów. Występujący aktorzy nie tylko starannie przygotowali się do ról, ale także zadbali o odpowiednie stroje i scenografię. Całą uroczystość uświetniał śpiew kolęd i pięknych pastorałek.

Po zakończeniu części artystycznej przyszedł czas na podsumowanie rodzinnego konkursu "Świąteczny stroik", którego organizatorem była Rada Rodziców w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Klęczanach. Wręczono podziękowania i nagrody, a dochód ze sprzedaży zarówno stroików, jak i świątecznych ciast, został przekazany na organizację pikniku szkolnego dla wszystkich dzieci i uczniów.
Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście złożyli serdeczne świąteczne życzenia dla uczniów, nauczycieli i rodziców, życząc zdrowych, spokojnych świąt i wszelkiej pomyślności.

 

 

2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka