Custom image
24
sty

Szanowni Państwo!

"Chciałbym w imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie podziękować rodzicom, którzy przkazali 1% na rzecz naszej placówki rozliczając się za  2022 rok. Przekazana kwota to 1022,85 żł, za którą zakupiliśmy do szkoły kolorową drukarkę firmy Epson".

Dyr. ZS-P
Rafał Liana

W imieniu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz Dyrektora ZS-P w Klęczanach ponownie zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1,5 % podatku na rzecz naszej szkoły.
Kontynuujemy współpracę z Fundacją Studencką Młodzi-Młodym, dzięki której pozyskujemy środki finansowe na poprawę funkcjonowania naszej placówki, np. doposażenie w sprzęt, pomoce dydaktyczne, czy też dofinasowanie koniecznych napraw i remontów.
Półtora procent - to niewiele. Jednak pomnożone przez wielu podatników może przynieść pokaźne kwoty.Mamy nadzieję, że nasza prośba o przekazanie 1,5 % podatku - na rzecz dzieci z naszej szkoły i przedszkola - spotka się ze zrozumieniem i życzliwością z Państwa strony.

spwizytowka15    spwizytowka2 15

Odwiedź stronę: www.fsmm.pl

 

23
sty
W październiku, uczniowie naszej szkoły - po raz czwarty - wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - a ubiegły rok zakończyliśmy z wynikiem około 10 tysięcy inicjatyw i siódmym miejscem na podium.
Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. 
      CW

CodeWeek to jednocześnie okazja do doskonalenia kreatywności, twórczego rozwiązywanie problemów i współpracy poprzez programowanie i inne działania związane z technologią informatyczną.
Podczas zajęć informatyki, uczniowie klasy VIII przygotowali projekt strony WWW  "Moje hobby" w programie Notepad++, z zastosowaniem tabel do formatowania treści i podstawowych znaczników języka HTML.
Uczestnicy wydarzenia podeszli bardzo twórczo do zadania projektowego. Powstały prace o pomysłowej formie graficznej i ciekawej tematyce, ilustrujące pasje i zainteresowania uczniów tej klasy.

 B. C-Mańka

codeweek4     codeweek5
20
gru

Z okazji świąt Bożego Narodzenia
składamy najserdeczniejsze życzenia:
radosnych, rodzinnych świąt,
wszelkiej pomyślności oraz obfitości wszelkich dóbr.
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia
towarzyszą Państwu przez cały Nowy Rok 2024!

Dyrektor i Pracownicy
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Klęczanach

     witraz5
19
gru

ding dong1

24
gru

W piątek, 22 grudnia, w naszej szkole odbyło się tradycyjne przedświąteczne spotkanie całej społeczności szkolnej. W uroczystości wzięli również udział zaproszeni goście: pani Małgorzata Leszkiewicz, sołtys wsi Klęczany, oraz pani Yuliya Stempkowicz, przewodnicząca Rady Rodziców.
Wspólne świętowanie rozpoczęły tradycyjne Jasełka, przygotowane przez uczniów klasy IV pod opieką wychowawczyni pani Renaty Wojnarskiej i pana Bogumiła Łasaka, który zadbał o oprawę muzyczną przedstawienia. Uczniowie wcielili się w postacie Maryi, Józefa, pastuszków, Trzech Królów oraz aniołów. Występujący aktorzy nie tylko starannie przygotowali się do ról, ale także zadbali o odpowiednie stroje i scenografię. Całą uroczystość uświetniał śpiew kolęd i pięknych pastorałek.

Czytaj więcej...
16
gru

Ostatnie tygodnie przyniosły kilka sportowych sukcesów dla naszej szkoły.
Rozpoczęło się się od zawodów gminnych w piłkę koszykową dziewcząt, gdzie nasze uczennice z klasy VII i VIII stanęły na najwyższym stopniu podium. Kontynuacją tego sukcesu były zawody powiatowe w trakcie, których naszej drużynie zabrakło trochę szczęścia i przegrywając w finale jednym punktem ze szkołą nr 5 w Gorlicach zakończyła zmagania na drugim miejscu.
Naszą szkołę reprezentowały: Joanna Mikosz, Urszula Lisowicz, Amelia Róż, Urszula Smołkowicz, Milena Jodłowska, Natalia Kuraś, Zuzanna Luksa, Martyna Malisz, Zuzanna Smołkowicz. Serdeczne gratulacje dla całego zespołu.
Oprócz medali w grach zespołowych trzeba również wspomnieć o bardzo dobrym występie naszych uczniów w trakcie lekkoatletycznego mityngu w skoku wzwyż i wieloboju rzutowym. Organizatorem tych zawodów była Szkoła Podstawowa w Kobylance. Nasi uczniowie Zuzanna Luksa i Miłosz Wałęga wywalczyli 3 miejsce w wieloboju rzutowym.
Gratulujemy!

Tomasz Górski

Czytaj więcej...
15
gru

Opowieść wigilijna Fiamma dellarte PLAKAT

12
gru

W dniu 6 grudnia 2023 roku odbył się w naszej szkole wyjątkowy "Dzień Piżamy", będący rezultatem współpracy z fundacją "GDY LICZY SIĘ CZAS". Cała inicjatywa miała na celu wsparcie dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi, które wymagają kosztownego leczenia. Dzieci włączyły się w akcję, przybywając do szkoły w piżamach, wyrażając w ten sposób solidarność z rówieśnikami przebywającymi na oddziałach onkologicznych.
Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i uczniom za ich zaangażowanie oraz wsparcie. Zebrane środki trafią na konto Fundacji, wspomagając leczenie potrzebujących dzieci.
Po południu dzieciom z klas 1-3 towarzyszył Mikołaj, który został przywitany wierszami i piosenkami przygotowanymi przez uczniów. W zamian za swoje artystyczne występy, otrzymaliśmy od Mikołaja piękne prezenty. Całe wydarzenie przyniosło wiele śmiechu i radości.
To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń, a jednocześnie wyjątkowy moment solidarności i wsparcia dla dzieci walczących z trudną chorobą. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w tę szlachetną inicjatywę.

Czytaj więcej...
04
gru
 

Uczniowie klasy V chętnie biorą udział w kolejnych zajęciach z zakresu robotyki.
Zestawy LEGO Education SPIKE, pozyskane przez szkołę w ramach programu MEiN „Laboratoria Przyszłości”, otwierają przed uczniami nieograniczone możliwości projektowania.
Te zajęcia nie tylko rozwijają pewność siebie i kreatywność wszystkich uczniów, niezależnie od ich dotychczasowego poziomu wiedzy, ale również integrują kilka dziedzin, takich jak programowanie, konstruowanie, informatyka, automatyka
i mechanika.

   

 robotyka23

Zobacz film ^

Uczestnictwo w tych zajęciach nie tylko dostarcza uczniom przyjemności z nauki, ale także pomaga w rozwijaniu umiejętności poszukiwanych na dzisiejszym rynku pracy. Przez interaktywną zabawę, uczniowie zdobywają umiejętności pracy zespołowej, krytycznego myślenia, analizy danych oraz rozwiązywania rzeczywistych problemów.

25
lis

Mimo niesprzyjającej, jesiennej pogody, w otoczeniu naszej szkoły trwają intensywne prace modernizacyjne i budowlane. Trwa przebudowa drogi dojazdowej do szkolnego budynku wraz z nowym chodnikiem i ogrodzeniem. Całość tych prac finansuje Gmina Gorlice, a wykonawcą są miejscowe firmy z Klęczan.
Jeszcze w tym roku, na terenie szkolnym, powstanie wiata dla rowerów przeznaczona dla uczniów, którzy na co dzień dojeżdżają do szkoły tym środkiem lokomocji.
W ostatnich dniach duże zainteresowanie wzbudziło wyburzenie opustoszałych budynków byłej spółdzielni produkcyjnej „Lukrecja”, które bezpośrednio sąsiadują z halą sportową naszej szkoły.
Tego zadania podjęła się firma Familia Biecz, która wykonuje przebudowę budynku wiejskiego w Klęczanach wraz z zagospodarowaniem terenu w jego otoczeniu.

Czytaj więcej...
14
lis

"Niepodległość, tak jak i wolność, nie jest dana raz na zawsze"
- te znamienne słowa Józefa Piłsudskiego stanowiły motyw przewodni uroczystej akademii zorganizowanej z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Tą ważną uroczystość przygotowała klasa 7, pod opieką pani Anny Samsonowicz-Słoty, a oprawę muzyczną opracował pana Bogumił Łasak.
Znanych pieśni patriotycznych wysłuchaliśmy w wykonaniu uczniów klasy 7 i Hanny Czeluśniak z klasy 4.
Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu polskich świąt narodowych. To czas, kiedy oddajemy hołd bohaterom, którzy poprzez swój patriotyzm i bohaterstwo wywalczyli wolność dla Polski.
Już od najwcześniejszych lat uczniowie naszej szkoły zapoznają się historią naszej Ojczyzny, co pozwala rozwijać w nich poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego.
W ramach przygotowań do obchodów 105. rocznicy odzyskania niepodległości, cała szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Celem akcji było uroczyste odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" w przeddzień głównej uroczystości.
Ta symboliczna chwila zawsze jednoczy społeczność szkolną i pozwala uczniom poczuć siłę wspólnoty narodowej.

Czytaj więcej...
18
paź

Dzień Edukacji Narodowej i 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole 13 października 2023 r. Był to dzień uśmiechu i wielu dobrych życzeń. 
Uczniowie klasy 6 oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pana Bogumiła Łasaka przygotowali z tej okazji szkolną akademię. Uczniowie złożyli dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia i podziękowali za trud pracy włożony w wychowanie młodego pokolenia.

Święto Edukacji Narodowej jest także okazją do uhonorowania nauczycieli za sukcesy w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Czytaj więcej...
15
paź

14 października 2023 r. uczestniczyliśmy w pogrzebie pani Jadwigi Kalisz – nauczycielki matematyki i długoletniej dyrektorki Szkoły w Klęczanach.
Pogrzebowa Msza Św. obyła się w kościele parafialnym w Zagórzanach. Pani Jadwiga Kalisz została pochowana na cmentarzu parafialnym, żegnana przez rodzinę, licznie zgromadzonych mieszkańców wsi, delegacji ze szkół oraz instytucji oświatowych oraz gminnych.

 

„Zbudowałem pomnik trwalszy od spiżu” – pisał o swojej poezji Horacy, wierząc, że pamięć
o człowieku trwa w jego dziełach.
Ta myśl towarzyszyła nam podczas ostatniego pożegnaniu naszej byłej Pani Dyrektor, tak wyjątkowo związanej z naszą szkołą i wsią.

       jk

Pani Jadwiga Kalisz w zawodzie nauczycielskim pracowała 35 lat, w tym 11 lat sprawowała funkcję dyrektora.
Pierwsze kroki jako nauczycielka stawiała w Zbiorczej Szkole Gminnej w Kobylance, gdzie pełniła obowiązki wychowawcy w szkolnej świetlicy. Kolejne lata trudnej, pedagogicznej służby to nauczanie matematyki w Szkole Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Kwiatonowicach oraz w tamtejszym Gimnazjum. 

Od 1 września 2007 roku pani Jadwiga Kalisz na stałe związała się z Klęczanami, gdzie powierzono jej odpowiedzialne stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół. Pani Jadwiga Kalisz odnosiła sporo sukcesów w nauczaniu i wychowaniu dzieci, co owocowało wysokimi wynikami, jakie uzyskiwali uczniowie ze sprawdzianów i egzaminów. Umiejętnie kierowała pracą szkoły, procesem wychowawczym i dydaktycznym, wpajając uczniom uniwersalne wartości takie jak: „Prawda, dobro i piękno”, ucząc jednocześnie patriotyzmu oraz szacunku dla rodzimej kultury i tradycji.

Czytaj więcej...
13
paź

387862830 760302485903918 5549513266327594012 n

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci Pani Jadwigi Kalisz – emerytowanej Dyrektor i nauczycielki Szkoły Podstawowej w Klęczanach. Odszedł wspaniały człowiek i nauczycielka, przez kilkadziesiąt lat związana z oświatą Gminy Gorlice.
Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie.

 

10
wrz

4 września 2023 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość inauguracji poprzedziła msza św. poprowadzona przez ks. proboszcza Henryka Rzeźnika w obecności pocztu sztandarowego, uczniów, rodziców i nauczycieli.
Część oficjalna odbyła się w hali sportowej. Powitaliśmy serdecznie nowych uczniów, nauczycieli oraz pierwszoklasistów, którymi opiekować się będzie p. Maria Pater.
W tym dniu odbyła się także uroczystość pasowania na uczniów dzieci z klasy pierwszej. Wysłuchaliśmy krótkiego programu artystycznego, a następnie - w obecności dyrektora szkoły, wychowawczyni, nauczycieli i rodziców  - pierwszoklasiści ślubowali na Sztandar Szkoły "uczyć się pilnie, szanować nauczycieli, kochać Ojczyznę i być dobrymi Polakami". Uroczystość pasowania dużym ołówkiem była symbolem włączenia dzieci do grona uczniów naszej szkoły i korzystania w pełni z praw i obowiązków ucznia.
Dyrektor szkoły p. Rafał Liana życzył wszystkim uczniom udanego roku szkolnego, sukcesów w nauce i sporcie oraz rozwjania swoich pasji i zainteresowań.

Czytaj więcej...
11
wrz

plakat cm1

01
wrz

Drodzy rodzice oraz uczniowie,
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się 4 września 2023 r. o godz. 9.00 w hali sportowej naszej szkoły. Uroczystość inauguracji poprzedzi msza św., która zostanie odprawiona o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Klęczanach. W trakcie uroczystości uczestniczyć będziemy w ceremonii Pasowania na ucznia dzieci z klasy pierwszej.
Po części oficjalnej uczniowie spotkają się w klasach z wychowawcami na spotkaniach organizacyjnych.

08
sie

szczepieniaHPV2

11
lip

 

Kolejna niespodzianka na początek wakacji. Tym razem od KiddyMoon Polska.
W tamtym roku braliśmy udział w konkursie i w głosowaniu wygraliśmy basen z kulkami‼️
Tym razem nie musieliśmy brać udział w żadnej rywalizacji. Te wspaniałe rzeczy otrzymaliśmy bezpłatnie dzięki akcji WSPIERAMY NAJMŁODSZYCH, ogólnopolskiemu programowi wsparcia placówek edukacyjnych
i wychowawczych.
KiddyMoon Polska - DZIĘKUJEMY SERDECZNIE‼️
Będzie to dla naszych najmłodszych ogromna niespodzianka i radość, kiedy wrócą po wakacjach‼️
 358050011 710870380847129 6231574098891350963 n 358041782 710870314180469 6632041839711259026 n  358453654 710870397513794 736812097466605572 n 

 Linki: 

#KiddyMoonPolska28
cze

"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”
(ks. J. Twardowski)

W piątek 23 czerwca 2023 r. zakończył się rok szkolny i katechetyczny 2022/2023. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w naszym kościele parafialnym. Następnie w sali gimnastycznej budynku naszej szkoły miała miejsce część oficjalna i artystyczna zakończenia roku szkolnego. Na samym początku odbyło się przekazanie sztandaru i uroczyste zaprzysiężenie nowego pocztu sztandarowego. Następnie Pan dyrektor Rafał Liana podziękował za wkład pracy najbardziej zaangażowanym w życie szkoły/klasy rodzicom naszych uczniów.
Kolejno odbyło się wręczenie nagród książkowych uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i świadectwa z wyróżnieniem oraz listów gratulacyjnych rodzicom tych uczniów.
Następnie krótkim występem artystycznym pożegnała się z nami klasa 8, która opuszcza mury tej szkoły. Upominkami oraz humorystyczną piosenką pożegnali również swoich starszych kolegów uczniowie klasy 7.
Finalnym elementem zakończenia tego roku szkolnego było uroczyste pożegnanie pani TERESY GIZARY, która po ponad 35 latach pracy w naszej szkole przeszła na zasłużoną emeryturę.
A wszystko to odbywało się w klimacie bajkowej, magicznej Alicji w Krainie Czarów. Tę część uroczystości przygotowała pani Edyta Duran.
Były kwiaty, upominki, piosenki, pożegnania ... Ale jak głosiło motto tej uroczystości ... „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna” (ks. J. Twardowski)

Zródło (tekst i zdjęcia): ZSP w Klęczanach - Facebook

Czytaj więcej...
2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka