Custom image
10
wrz

4 września 2023 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość inauguracji poprzedziła msza św. poprowadzona przez ks. proboszcza Henryka Rzeźnika w obecności pocztu sztandarowego, uczniów, rodziców i nauczycieli.
Część oficjalna odbyła się w hali sportowej. Powitaliśmy serdecznie nowych uczniów, nauczycieli oraz pierwszoklasistów, którymi opiekować się będzie p. Maria Pater.
W tym dniu odbyła się także uroczystość pasowania na uczniów dzieci z klasy pierwszej. Wysłuchaliśmy krótkiego programu artystycznego, a następnie - w obecności dyrektora szkoły, wychowawczyni, nauczycieli i rodziców  - pierwszoklasiści ślubowali na Sztandar Szkoły "uczyć się pilnie, szanować nauczycieli, kochać Ojczyznę i być dobrymi Polakami". Uroczystość pasowania dużym ołówkiem była symbolem włączenia dzieci do grona uczniów naszej szkoły i korzystania w pełni z praw i obowiązków ucznia.
Dyrektor szkoły p. Rafał Liana życzył wszystkim uczniom udanego roku szkolnego, sukcesów w nauce i sporcie oraz rozwjania swoich pasji i zainteresowań.

Czytaj więcej...
11
wrz

plakat cm1

10
wrz

Uprzejmie prosimy rodziców, którzy chcą skorzystać z konsultacji o wcześniejsze umówienie się z nauczycielem przez dziennik elektroniczny lub telefoniczny kontakt z sekretariatem szkoły.

01
wrz

Drodzy rodzice oraz uczniowie,
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się 4 września 2023 r. o godz. 9.00 w hali sportowej naszej szkoły. Uroczystość inauguracji poprzedzi msza św., która zostanie odprawiona o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Klęczanach. W trakcie uroczystości uczestniczyć będziemy w ceremonii Pasowania na ucznia dzieci z klasy pierwszej.
Po części oficjalnej uczniowie spotkają się w klasach z wychowawcami na spotkaniach organizacyjnych.

08
sie

szczepieniaHPV2

11
lip

 

Kolejna niespodzianka na początek wakacji. Tym razem od KiddyMoon Polska.
W tamtym roku braliśmy udział w konkursie i w głosowaniu wygraliśmy basen z kulkami‼️
Tym razem nie musieliśmy brać udział w żadnej rywalizacji. Te wspaniałe rzeczy otrzymaliśmy bezpłatnie dzięki akcji WSPIERAMY NAJMŁODSZYCH, ogólnopolskiemu programowi wsparcia placówek edukacyjnych
i wychowawczych.
KiddyMoon Polska - DZIĘKUJEMY SERDECZNIE‼️
Będzie to dla naszych najmłodszych ogromna niespodzianka i radość, kiedy wrócą po wakacjach‼️
 358050011 710870380847129 6231574098891350963 n 358041782 710870314180469 6632041839711259026 n  358453654 710870397513794 736812097466605572 n 

 Linki: 

#KiddyMoonPolska28
cze

"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”
(ks. J. Twardowski)

W piątek 23 czerwca 2023 r. zakończył się rok szkolny i katechetyczny 2022/2023. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w naszym kościele parafialnym. Następnie w sali gimnastycznej budynku naszej szkoły miała miejsce część oficjalna i artystyczna zakończenia roku szkolnego. Na samym początku odbyło się przekazanie sztandaru i uroczyste zaprzysiężenie nowego pocztu sztandarowego. Następnie Pan dyrektor Rafał Liana podziękował za wkład pracy najbardziej zaangażowanym w życie szkoły/klasy rodzicom naszych uczniów.
Kolejno odbyło się wręczenie nagród książkowych uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i świadectwa z wyróżnieniem oraz listów gratulacyjnych rodzicom tych uczniów.
Następnie krótkim występem artystycznym pożegnała się z nami klasa 8, która opuszcza mury tej szkoły. Upominkami oraz humorystyczną piosenką pożegnali również swoich starszych kolegów uczniowie klasy 7.
Finalnym elementem zakończenia tego roku szkolnego było uroczyste pożegnanie pani TERESY GIZARY, która po ponad 35 latach pracy w naszej szkole przeszła na zasłużoną emeryturę.
A wszystko to odbywało się w klimacie bajkowej, magicznej Alicji w Krainie Czarów. Tę część uroczystości przygotowała pani Edyta Duran.
Były kwiaty, upominki, piosenki, pożegnania ... Ale jak głosiło motto tej uroczystości ... „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna” (ks. J. Twardowski)

Zródło (tekst i zdjęcia): ZSP w Klęczanach - Facebook

Czytaj więcej...
22
cze

W dniu 23 czerwca 2023 r. nastąpi uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23:

  • 7.45 - zbiórka przed budynkiem szkoły i wymarsz ze sztandarem do Kościoła Parafialnego,
  • 8.00 - Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego,
  • ok. 9.00 - zakończenie roku szkolnego - część oficjalna i artystyczna w sali gimnastycznej.

Po części oficjalnej uczniowie przejdą do sal lekcyjnych, gdzie zostaną wręczone świadectwa.

Serdecznie zapraszamy!

22
cze

 

W klasie IV odbyły się pierwsze lekcje z robotyki.
Pozyskane przez szkołę - w ramach programu MEiN „Laboratoria przyszłości” - zestawy LEGO Education SPIKE stwarzają nieograniczone możliwości projektowania, rozwijają pewność siebie i kreatywność u wszystkich uczniów, bez względu na ich dotychczasowy poziom wiedzy.

Robotyka w szkole łączy ze sobą kilka dziedzin.
Są to programowanie, konstruowanie, informatyka, automatyka i mechanika. Co ważne, zajęcia z elementami robotyki zachęcają uczniów do pracy zespołowej i rozwijają umiejętności, poszukiwane na współczesnym rynku pracy. Poprzez zabawę kształcą umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania rzeczywistych problemów.
    IMG_20230529_125832.jpg
    Zobacz film ^
18
cze

W miniony czwartek (15 czerwca) odbyła się uroczysta Gala Profilaktyczno-Edukacyjna Gminy Gorlice, która stanowiła podsumowanie osiągnięć edukacyjnych w roku szkolnym 2022/2023. Tegoroczna VIII edycja gali miała miejsce w budynku Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Klęczanach, a jej głównym celem było uhonorowanie uczniów wyróżniających się zarówno w nauce, jak i w sporcie.
Gości powitał pan Rafał Liana, dyrektor naszej placówki, a nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali prowadzący: pani Aneta Gruca i pan Tomasz Górski. 
W trakcie uroczystości odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz listów gratulacyjnych, które zostały przekazane uczniom, ich rodzicom i opiekunom dydaktycznym.
Osobiste gratulacje i życzenia dalszych sukcesów przekazali laureatom pan Jan Przybylski - Wójt Gminy Gorlice, pan Mieczysław Skowron - Przewodniczący Rady Gminy oraz pani Agata Cup - Pełnomocnik Wójta ds. Oświaty.

Czytaj więcej...
13
cze

  

 
Drukarka 3D BANACH SCHOOL, którą otrzymaliśmy dzięki programowi MEiN „Laboratoria Przyszłości”, na stałe zadomowiła się w pracowni komputerowej.
Uczniowie mają możliwość obserwowania pracy urządzenia i zapoznania się z jego obsługą.
Zajęcia z drukarką 3D są okazją do poznania nowoczesnej technologii, zdobywania wiedzy, wyrabiania dodatkowych umiejętności oraz rozwijania uczniowskiej kreatywności i wyobraźni. 
W ciągu całego roku szkolnego powstała mała galeria wydruków 3D. Najciekawsze projekty prezentujemy na filmie.


                                                                                                           B. C-Mańka

      wydruki
      Zobacz film
Czytaj więcej...
08
cze

gala23 plakat4

25
maj

 

W dniach 23 - 25 maja 2023 r. odbył się egzamin ósmoklasisty. Pierwszego dnia uczniowie zmagali się z językiem polskim, drugiego dnia pisali matematykę, natomiast trzeci dzień poświęcony był językowi obcemu nowożytnemu.

W naszej szkole do egzaminu przystąpiło osiemnaścioro uczniów.
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną.
Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 3 lipca 2023 roku.
Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 6 lipca 2023 roku.

Wszystkim uczniom życzymy uzyskania jak najlepszych wyników!

    347272713 1214058319480325 1936069868421275150 n
19
maj

‼️ ‼️ ‼️UWAGA ‼️‼️‼️ UWAGA ‼️‼️‼️
Jeden adres e-mail może oddać maksymalnie jeden głos na dany film. Po wypełnieniu formularza, sprawdź swoją skrzynkę pocztową, aby potwierdzić oddanie głosu.
‼️ Nowy PROŚBA, nowa AKCJA ‼️
O północy dowiedzieliśmy się, ze nasz filmik został dopuszczony do konkursu i ...walczymy o świetne nagrody dla szkoły ‼️
GŁOSOWANIE TRWA TYDZIEŃ ‼️
1. Wejdź na link


https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/...

Czytaj więcej...
11
maj

harm klasyfikacji23a

01
maj

28 kwietnia 2023 roku uroczystą akademią upamiętniliśmy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej ustawy zasadniczej w Europie, drugiej na świecie. Okolicznościowy apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego.
Uczniowie kl. VI - pod kierunkiem wychowawczyni Anny Samsonowicz-Słoty i Bogumiła Łaska - przygotowali montaż słowno-muzyczny, podczas którego przedstawili ważne wydarzenia historyczne z czasów panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Podkreślili wagę reform Sejmu Wielkiego, w szczególności Konstytucji 3 Maja. Zaprezentowano również portrety i sylwetki postaci historycznych, które brały udział w pracach nad tworzeniem Konstytucji i przyczyniły się do jej uchwalenia.
Występ został wzbogacony poezją i pieśniami patriotycznymi m.in. „Mazurkiem Trzeciego Maja”.
Wszyscy uczestnicy uroczystości wystąpili w odświętnych strojach, udekorowanych kotylionami w barwach narodowych.
Dzień uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego.
Ustanowiono go świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem.

Czytaj więcej...
26
kwi

21 kwietnia 2023 r. nasza szkoła brała udział w V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski, objętej honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
W ramach tego przedsięwzięcia przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-8 wraz z opiekunami, zaopatrzeni w worki i rękawice, posprzątali najbliższe otoczenie wokół szkoły.
Zebrano ogrom śmieci, głównie szkła i plastiku.
Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy wszystkich o dbanie o środowisko każdego dnia.

Czytaj więcej...
19
kwi

sprzątamy

05
kwi

wielkanoc n

30
mar

Zmiany w organizacji Szkolnego Kiermaszu Wielkanocnego.
• 31 marca 2023 r. w godz. 12.00 do 16.00 dostarczenie upieczonych ciast do kuchni w budynku Samorządowego Przedszkola.
• 1-2 kwietnia 2023 r. sprzedaż wypieków oraz wyrobów rękodzielniczych na samodzielnym stoisku w ramach Kiermaszu Wielkanocnego na rynku w Gorlicach.
Chętne osoby zapisują poszczególni wychowawcy klas. Zgłoszenia do poniedziałku.
Sprzedaż ciast na terenie szkoły nie będzie prowadzona.
Podczas kiermaszu będzie możliwość sprzedaży wykonanych ręcznie ozdób i upominków o tematyce świątecznej.
Gorąco zachęcamy kreatywnych rodziców i uczniów do przygotowania i przekazania wykonanych dzieł na kiermaszu.
DOCHÓD ze sprzedaży wyrobów cukierniczych i rękodzieła zostanie przeznaczony na wykonanie krytej wiaty do przechowywania rowerów i hulajnóg uczniów oraz zamontowanie lustra parkingowego przy wjeździe do szkoły.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu.
Razem możemy więcej!


Dyrektor Szkoły oraz Rada Rodziców ZSP w Klęczanach

29
mar

27 marca to Dzień Teatru.
Dziś odbyło się przedstawienie kukiełkowe "O nutkach, które uciekły z pięciolinii" przygotowane przez klasę drugą dla przedszkolaków i pani Mirki Widurek (autorki opowiadania) oraz pana dyrektora.
Do występu przygotowywaliśmy się około miesiąca. Dzieci zrobiły dekoracje oraz kukiełki. Były próby i wiele ćwiczeń gry na dzwonkach.
Wszystko udało się znakomicie. Pani Mirka była wzruszona. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pomimo tremy poradzili sobie doskonale. To było ciekawe wyzwanie dla dzieci z klasy drugiej.

Źródło: https://pl-pl.facebook.com/100057725190210/

Czytaj więcej...
24
mar

Dnia Wiosny 21.03.2023 r. klasy I –III wraz z wychowawczyniami odwiedziły Generator Nauki GEN w Jaśle. Uczniowie uczestniczyli w wiosennych warsztatach plastycznych oraz zwiedzali dwupiętrową ekspozycję, która poświęcona była różnym dziedzinom nauki. Nasi uczniowie poszerzyli swoje zainteresowania oraz wiedzę i umiejętności z zakresu kosmosu, matematyki, energii naturalnych, świata przyrody i praw fizyki.
Nauka poprzez zabawę, bezpośrednie działanie i eksperymentowanie na różnorodnych przyrządach i urządzeniach sprawiła ogromną radość i dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych emocji. To nowoczesne i innowacyjne miejsce zachwyciło wszystkie dzieci.

                                                             Anna Wantuch

Czytaj więcej...
19
mar

W Gminie Gorlice ogłoszono cztery konkursy na stanowiska dyrektorskie. Dotyczyły one następujących placówek:
Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Klęczanach
• Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dominikowicach
• Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Ropicy Polskiej
• Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zagórzanach

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Klęczanach dyrektorem został ponownie pan Rafał Liana.
W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu, owocnej współpracy z pracownikami, wychowankami, rodzicami i organem prowadzącym oraz wszelkiej pomyślności, wiele zapału, sił, energii i satysfakcji z realizacji zawodowych zamierzeń, a także spełnienia osobistych planów.

Jesteśmy przekonani, że pod kierownictwem Pana Rafała Liany, nasza szkoła będzie nadal przodować w edukacji i będzie dawała swoim uczniom najlepsze warunki do nauki i rozwoju, a jego doświadczenie i zaangażowanie pozwoli na wprowadzenie wielu pozytywnych zmian w naszej placówce.

    den18t
2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka