Custom image

14
lis

"Niepodległość, tak jak i wolność, nie jest dana raz na zawsze"
- te znamienne słowa Józefa Piłsudskiego stanowiły motyw przewodni uroczystej akademii zorganizowanej z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Tą ważną uroczystość przygotowała klasa 7, pod opieką pani Anny Samsonowicz-Słoty, a oprawę muzyczną opracował pana Bogumił Łasak.
Znanych pieśni patriotycznych wysłuchaliśmy w wykonaniu uczniów klasy 7 i Hanny Czeluśniak z klasy 4.
Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu polskich świąt narodowych. To czas, kiedy oddajemy hołd bohaterom, którzy poprzez swój patriotyzm i bohaterstwo wywalczyli wolność dla Polski.
Już od najwcześniejszych lat uczniowie naszej szkoły zapoznają się historią naszej Ojczyzny, co pozwala rozwijać w nich poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego.
W ramach przygotowań do obchodów 105. rocznicy odzyskania niepodległości, cała szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Celem akcji było uroczyste odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" w przeddzień głównej uroczystości.
Ta symboliczna chwila zawsze jednoczy społeczność szkolną i pozwala uczniom poczuć siłę wspólnoty narodowej.


Obecność uczestników, wykonanie pieśni patriotycznych i zaangażowanie całej społeczności szkolnej w akcję "Szkoła do hymnu" stanowiły wyraz szacunku i oddania hołdu tym, którzy poświęcili wiele dla niepodległości Polski.
Warto podkreślić, że każde pokolenie ma obowiązek pielęgnować pamięć o bohaterach przeszłości, aby zbudować mocne fundamenty dla przyszłych pokoleń.
W ten wyjątkowy dzień, pełen refleksji nad słowami Marszałka Piłsudskiego, wspólnota szkolna miała okazję zastanowić się nad wartością niepodległości i roli, jaką każdy z nas może odegrać w utrzymaniu i umacnianiu niepodległej Ojczyzny.
Święto Niepodległości to nie tylko czas na wspominanie przeszłości, ale również mobilizacja do budowania lepszej przyszłości dla Polski.

2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka