Custom image

30
sty

W październiku, uczniowie klasy V naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
Jednocześnie, nasz projekt został zgłoszony do konkursu CodeWeek 2022 - 1000 pierwszych organizatorów.
Na czym polegał konkurs? Należało zarejestrować swoją inicjatywę na mapie CodeWeek, a następnie przekazać link do swojego wydarzenia za pośrednictwem formularza konkursowego. Liczył się refleks: przewidziano nagrody dla 1000 pierwszych organizatorów inicjatyw. Było o co walczyć! Zwycięzcy otrzymali pakiety 10 gier CodyRoby wraz ze specjalną taśmą, która pozwoli przenieść planszę do gry w dowolne miejsce i powiększyć jej rozmiar. CodyRoby, to kultowa gra planszowa do nauki programowania. Zawiera zestaw prostych gier, w których uczestnicy prowadzą rozgrywki polegające na sterowaniu poruszającym się po planszy robotem, wydając mu konkretne polecenia.
Cody Roby jest świetnym treningiem logicznego myślenia i wstępem do dalszej nauki programowania z wykorzystaniem komputera. Jej autorem jest Alessandro Bogliolo – włoski ambasador EU Code Week i znany promotor kodowania.
Cieszymy się, że zostaliśmy laureatami tego konkursu!

 

2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka