Custom image

16
wrz

We wtorek 6 września 2022 r. odbył jest coroczny pieszy rajd szkolny "PIECHOTKA".
W tym roku trasa rajdu prowadziła ścieżką przyrodniczą "Folusz" z zakończeniem i podsumowaniem w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu.
Przedszkolaki z p. U. Wilczkiewicz oraz klasy I-III z wychowawczyniami p. A. Wantuch,
p. E. Lianą, p. M. Pater, pod opieką medyczną p. A. Kudłaty, wędrowały trasą Oczko Wodne - Wodospad Magurski - Diabli Kamień - Park Rekreacji.
Klasy starsze pokonały tę samą trasę w odwrotnej kolejności.

"Dla najstarszych klas naszej szkoły (VII i VIII) rajd "PIECHOTKA" był doskonałą okazją nie tylko do spaceru w pięknych okolicznościach przyrody, ale i do pogłębienia wiedzy o Magurskim Parku Narodowym. 25 uczniów - pod opieką I. Felenczak-Pyż, M.Ostrowskiej i E.Duran - przeszło szlak Diabli Kamień - Wodospad - pole biwakowe, realizując zadania przygotowane przez absolwentkę naszej szkoły Dagmarę Duran. Przewodniczka przekazała wiadomości o regionie, prowadziła też animacje. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, pracowali z mapą, pokonywali tor przeszkód, a nawet robili sobie zdjęcia z diabłem. Na mecie rajdu czekały na traperów dyplomy, kiełbaski i pyszne ciasto. Pogoda dopisała, humory też. Można więc zaliczyć rajd do udanych".

Źródło: facebook/zsp_w_klęczanach

2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka