Custom image

03
kwi
img 20200402 123652  

Drodzy Czytelnicy i Sympatycy!

Mam nadzieję, że trzymacie się zdrowo! Trochę pusto tu bez Was – puste parapety, krzesła, stoliki, a podłoga nieprzyzwoicie czysta!
Brakuje mi pogawędek z Wami, Waszych śmiechów, żartów i przekomarzań… 

 

  img 20200402 123605

Książki odbyły już przepisową kwarantannę i z utęsknieniem czekają na Was. Czują się bardzo niepotrzebne… 
Zamierzam odwiedzać je systematycznie, aby nie zarosły kurzem ze zmartwienia. Póki co przesyłam informację, gdzie można czytać w Internecie

WolneLektury.pl
Biblioteka Internetowa Wolne Lektury – zapewnia dostęp do książek zarówno w wersji online, jak i w formie audiobooków. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Nie trzeba się logować.

Polona.pl
Polska biblioteka cyfrowa, w której udostępniane są zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

Ninateka.pl
Platforma internetowa, na której udostępniane są zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. W jej zasobach znajduje się ponad sześć tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie.

Empik Premium
Bezpłatny 60-dniowy dostęp do ebook'ów i audiobook'ów. Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Legimi.pl
Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę.

Kontakt z biblioteką

Jeśli macie jakikolwiek problem z wyszukiwaniem informacji, tekstów literackich, materiałów dydaktycznych, kontaktujcie się ze mną poprzez platformę GSuite (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub dziennik elektroniczny Librus. Możliwe, że będę potrafiła Wam pomóc.

Już wkrótce!

· Konkurs plastyczny i literacki „Legendarna Polska”
· Fotograficzne wyzwanie
· Czytelnicze propozycje

Czy wiesz, że…?
W 1665 roku z powodu epidemii dżumy zamknięto Cambridge i odesłano studentów do domów. 23 – letni Isaak Newton wrócił na farmę swojej matki i w czasie wolnym wynalazł rachunek różniczkowy*.

* rachunek różniczkowy – jedno z podstawowych narzędzi matematycznych fizyki i techniki

Nie traćcie zapału i pogody ducha!

Bibliotekarz: Małgorzata Ostrowska

2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka