Custom image

24
cze

Dzień zakończenia roku szkolnego 2015/2016 był również ostatnim dniem pracy pani Stanisławy Gbur, długoletniej nauczycielki naszego przedszkola, która zdecydowała się przejść na emeryturę. Wielu absolwentów naszej szkoły zaczynało przygodę z nauką pod jej opieką, ucząc się obowiązkowości, solidności, pewności siebie i przyjaznych relacji z rówieśnikami. Wszyscy pamiętamy wspaniałe występy przedszkolaków, przygotowanych przez panią Stanisławę, które uatrakcyjniały uroczystości szkolne, pozaszkolne i gminne. Tym razem uczniowie pod kierunkiem p. Edyty Duran wystąpili z okolicznościowym programem artystycznym. Były serdeczne podziękowania, życzenia i kwiaty.

Dyrektor szkoły pani Jadwiga Kalisz żegnała panią Stanisławę Gbur w imieniu swoim i wszystkich nauczycieli.

„Są w życiu chwile, które coś ważnego rozpoczynają lub coś kończą. Przejście na emeryturę to moment w życiu człowieka, który łączy obie te cechy.
W związku z Pani przejściem na emeryturę składam serdeczne podziękowanie, wyrazy szczególnego szacunku i uznania za długoletnią pracę opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczną.
Pozostawia Pani za sobą mocny ślad oddania i owocnej służby najmłodszemu pokoleniu.
Ślad ten jest tym trwalszy, że znaczony przez Człowieka posiadającego w sobie ogromny ładunek ciepła, dobra i szlachetności. Człowieka czujnego i  wrażliwego na potrzeby innych, zawsze uśmiechniętego.
Pani udziałem niech się stanie satysfakcja z dobrze spełnionej misji zawodowej i wdzięczność dzieci, uczniów rodziców i nas nauczycieli.
Życzę Pani dużo zdrowia, długich lat życia – spokojnych i pogodnych, ubogaconych rodzinną radością. Życzę, aby wykorzystywała Pani wolny czas na realizację własnych planów
i zamierzeń, zaś bogactwo doświadczeń i Pani aktywność i pomysłowość niech nadal służą lokalnej społeczności”.


Była to wzruszająca uroczystość. Pani Stanisława Gbur dziękowała za współpracę nauczycielom, dyrekcji szkoły i rodzicom, podkreślając, że będzie pamiętać o wszystkich wspaniałych chwilach spędzonych w szkole wśród dzieci, życzliwych i pomocnych rodziców oraz kolegów i koleżanek nauczycieli.

Mamy nadzieję, że panią. Stanisławę Gbur, już jako gościa, będziemy często gościć w  murach naszej szkoły.

B. C-Mańka

 

 

2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka