Custom image

06
maj

Dzisiaj, 3 maja, społeczność Szkoły Podstawowej w Klęczanach uroczyście uczciła 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie oraz nauczyciele, którzy wspólnie upamiętnili ten ważny dla historii Polski dzień.
Okolicznościowy apel przygotowała klasa 6 pod kierunkiem pana Bogumiła Łasaka, który zadbał o to, by wydarzenie było nie tylko dostojne, ale i pouczające. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomniano o doniosłym znaczeniu Konstytucji 3 Maja dla naszego kraju.
Na uroczystości nie zabrakło także pocztu sztandarowego, którego obecność była wyrazem szacunku dla wartości, jakie niesie za sobą Konstytucja 3 Maja. 
Podczas obchodów uczczono również inną ważną rocznicę - 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przypomnienie o tym wydarzeniu było nie tylko okazją do refleksji nad osiągnięciami Polski w kontekście integracji europejskiej, ale także do podkreślenia znaczenia demokracji i wspólnego działania na rzecz pokoju i rozwoju.
Obchody 233. rocznicy Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej w Klęczanach stanowiły nie tylko hołd dla przeszłości, ale i wyraz zaangażowania w kształtowanie patriotycznej świadomości młodego pokolenia. Niech ta uroczystość będzie inspiracją do kontynuowania dziedzictwa, jakie pozostawiła nam Konstytucja 3 Maja, oraz do działania na rzecz wartości, jakimi kierowała się nasza Ojczyzna od wieków.

 

2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka