Custom image

15
lis

W ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła pozyskała 5 szt. okularów VR (Virtual Reality) z przeznaczeniem dla uczniów klas I-VIII.
Gogle 3D wykorzystane zostały po raz pierwszy na lekcji informatyki w klasie 7.
W prezentacji zostały wykorzystane GOGLE GARETT VR4 wraz z kontrolerami. 
Uczniowie poznali najbardziej popularne aplikacje, prezentacje i gry wykorzystujące wirtualną rzeczywistość. Najbardziej podobały się symulatory lotów samolotami, statkami kosmicznymi i kolejkami górskimi. Zainteresowanie wzbudziły również prezentacje ukazujące budowę Układu Słonecznego i te, które oferują wirtualne zwiedzanie odległych zakątków świata.
Duże wrażenie na siódmoklasistach wywarła tajemnicza gra "Przygoda w podziemiach".
W nawiązaniu do obchodzonego w tym tygodniu Święta Niepodległości, uczniowie obejrzeli fragmenty filmu „Wiktoria 1920” (filmowanego technice 360 stopni), zrealizowanego w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, nazywanej Cudem nad Wisłą.

Uczniowie w czasie prezentacji poznali możliwości nowego sprzętu i przekonali się, jak wygląda ten niecodzienny świat rzeczywistości 3D. Dowiedzieli się, że w wielu dziedzinach nauki - dzięki VR - możliwe jest bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń, zabiegów i symulacji.
Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki, to wszystko ma na celu przenieść lekcje w zupełnie inny wymiar. Wirtualna rzeczywistość, która staje się coraz bardziej popularna w edukacji, ma przede wszystkim za zadanie poprawić jej jakość, a także dostarczyć uczniom niezapomnianych wrażeń i doświadczeń.

B. C-Mańka

 

Film „Wiktoria 1920” zrealizowano w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, nazywanej Cudem nad Wisłą, która została stoczona 13–25 sierpnia 1920 roku, pomiędzy oddziałami radzieckiej Armii Czerwonej, a Wojskiem Polskim. Była to decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. "Wiktoria 1920", to film nie tylko przygodowy, ale też i kostiumowy.
Dzięki nowoczesnym technologiom przenosimy się w sam środek akcji. Widz staje się głównym bohaterem wydarzeń, wyrusza w pełną przygód podróż w stronę Warszawy, aby dostarczyć ważny meldunek, który może przesądzić o losach jednej z najważniejszych bitew w historii - nie tylko Polski, ale i świata.Ucieka przed bolszewikami, bierze udział w walkach i wraz z towarzyszami snuje plany na powojenną przyszłość.

https://www.youtube.com/watch?v=UXCkP2JGGl0

2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka