Custom image

13
paź
"W najbliższą niedzielę - 16 października, na gorlickim Rynku odbędzie się piknik charytatywny dla Iwony – gorliczanki cierpiącej na przewlekłą białaczkę z chromosomem filadelfia.
Walka Pani Iwony zaczęła się w 2020 roku, kiedy postawiono diagnozę. Celem planowanej akcji jest znalezienie dawcy szpiku – niestety, nie udało się znaleźć go wśród rodziny, dlatego rozpoczęło się poszukiwanie wśród osób niespokrewnionych. 
Fundacja DKMS w tym dniu zorganizuje punkty rejestracji potencjalnych dawców szpiku – jeden na gorlickim Rynku, w godzinach 10:00-18:30, drugi w gorlickim „Medyku”, przy ul. Jagiełły 2, w godzinach 10:00-16:00. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorlicach na stoisku informacyjno-edukacyjnym prezentować będzie materiały dotyczące promocji zdrowia i profilaktyki chorób, a także badać chętnym osobom poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
Miłośnicy grzybobrania będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad klasyfikatora grzybów i rozwiać swoje wątpliwości odnośnie zebranych okazów.
     PLAKA Piknik JPG 

W akcję włączyły się także służby mundurowe – 11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Policja oraz Straż Pożarna, które zaprezentują sprzęt i wyposażenie, a także przygotują stoiska promocyjne i profilaktyczne.
Dzięki „Gorlickim Klasykom” wydarzeniu towarzyszyć będzie także pokaz samochodów zabytkowych. Klasyczne modele aut, jak i sprzęt służb mundurowych będzie można zobaczyć w godzinach od 10:00 do 14:00.
Na zakończenie, o godzinie 18:15 wystąpi Teatr Ognia ERGO GCK, w specjalnie przygotowanym z okazji Roku Ignacego Łukasiewicza widowiskowym spektaklu "Narodziny Światła".
Podczas pikniku, dostępny będzie darmowy dmuchaniec oraz animacje dla dzieci grupy "Zwariowani".

Zarejestruj się i pomóż uratować życie Iwony i innych! Serdecznie zapraszamy!"

Źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorlicach

https://www.gov.pl/web/psse-gorlice/piknik-charytatywny--dawca-dla-iwony

    dkms plakat 

 

2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka