Custom image

13
cze

9 i 10 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Klęczanach odbył się Edukacyjny piknik Czyściochowej Akademii, której organizatorem była sieć drogerii Rossman.
Z województwa małopolskiego w rywalizacji "Czyściochowych Mistrzostw" brało udział 161 przedszkoli. Trzecie miejsce w konkursie zająło Samorzadowe Przedszkole w ZS-P w Klęczanach, natomiast pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa. Z tego właśnie powodu w Klęczanach odbyły się aż dwa pikniki. 


Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji:
• Pokaz Teatru Baniek Mydlanych – wyjątkowy spektakl, podczas którego bańki mydlane zamieniają się w magiczny pył lub bańkowe ciasto,
• Konkursy z nagrodami – były czyściochowe upominki oraz zestawy produktów, które zamienią codzienną higienę w czystą zabawę,
• Animatorzy w strojach bohaterów Czyściochowa, z którymi dzieci robiły sobie zdjęcia,
• Występy artystyczne,
• Gry i zabawy ruchowe.
Ponadto można było aktywnie uczestniczyć w zabawach animatorów, oraz odwiedzać namioty, w których przygotowano liczne niespodzianki. Było stoisko z bańkami i tatuażami wodnymi. Dzieci mogły ozdabiać pudełka, walczyć z bakteriami na zębach i kolorować kartony z postaciami z Czyściochowej Akademii. Dziewczynki miały wplatane we włosy kolorowe pasma, a chłopcy malowali swoje fryzury wg. własnego pomysłu. Zabawa trwała przez trzy godziny i była to udana impreza, wpisująca się w podsumowanie roku szkolnego.

 

2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka