Custom image

13
cze

Bazyliszkowy wzrok
1 czerwca nasza szkoła świętowała Dzień Dziecka. Z tej okazji uczniowie klasy 4 wystawili przedstawienie „Bazyliszek”, według scenariusza Wandy Chotomskiej.
Na spektakl zaproszeni zostali uczniowie klas 1- 3 oraz dzieci z Oddziałów Przedszkolnych z Wychowawcami. Widzowie zebrali się w holu, przekształconym na tę okazję w teatralną scenę z widownią.
Razem z młodymi aktorami przenieśliśmy się w czasy średniowiecza, do Warszawy.
W starych lochach mieszkał tam Bazyliszek, czyli potwór, który zabijał wzrokiem (w tej roli wystąpił Kacper Górowski). Młody chłopak Marek (Miłosz Duran) postanowił uciąć głowę Bazyliszkowi, aby uwolnić mieszkańców stolicy. Niestety, został zamieniony w kamień. Jego siostra Magda (Karolina Cetnarowska) udała się do lochów na ratunek.
Po drodze wstąpiła na rynek, gdzie sprzedawali swe towary przekupnie: szewc (Dawid Skórski), cebularka (Aleksandra Trybus), garncarka (Eliza Orzech) oraz sprzedawczyni luster (Jagoda Kaleta).

 

Tam usłyszała piosenkę wykonaną przez Maję Cieniawę, co zainspirowało ją do ciekawego eksperymentu. Wchodząc do lochów, zasłoniła się lustrem. Gdy Bazyliszek ujrzał swoje odbicie, zamienił się w kamień. W ten sposób uratowała nie tylko swojego brata, ale także innego skamieniałego rycerza (Paweł Gucfa) i trzy kobiety (Paulina Firlej, Amelia Michalec i Adrianna Torba).
Spektakl wyreżyserowała pani Małgorzata Ostrowska. Efektami specjalnymi zajął się Krzysztof Guzik z klasy 8. Widzowie bawili się doskonale i nagrodzili aktorów hucznymi brawami.


Uczniowie klasy 4

 

2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka