Custom image

23
maj

18 maja gościliśmy w naszej szkole poetę i pisarza - pana Bogusława Michalca. Spotkanie przygotował pan Wojciech Patrzyk, właściciel księgarni „Mieszko” w Gorlicach. Na uroczystość – przygotowaną w ramach realizowanego przez naszą szkolną bibliotekę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - zostali zaproszeni uczniowie klas 1-3 SP z Wychowawczyniami.
Pan Bogusław Michalec urodził się w 1972 w Gorlicach. Obecnie mieszka w Krakowie. Jest autorem książek dla dzieci, autorskich przewodników, piosenek, wierszy i opowiadań. W 2008 roku został laureatem nagrody im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl”, przyznawanej za najlepszą polską książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej. Wyróżnienie otrzymał za publikację „Polska ginąca”, która ukazała się w wydawnictwie Carta Blanca. Rok 2012 przyniósł mu roczną nagrodę sieciowego pisma „Poetry & Paratheatre” w kategorii „Poezja”.


Poeta zabrał uczniów w poetycką podróż pociągiem. Najmłodsi wcielili się też w role domowych i dzikich zwierząt. Było naprawdę wesoło! Nasz gość zachęcał uczniów, aby zwracali uwagę na świat, który znajduje się wokół, a zwłaszcza – na piękno przyrody. Przeczytał kilka swoich wierszy i legend. Odpowiedział także na mnóstwo pytań. Chętni zakupili książki, a pan Michalec długo i cierpliwie wpisywał dedykacje i rozdawał autografy. Za wizytę serdecznie dziękujemy!


Małgorzata Ostrowska

 

2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka