Custom image

01
maj

Na całym świecie Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. To międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom Światowego Dnia Ziemi brzmi: „Invest in Our Planet” („Zainwestuj w naszą planetę”).
Z tej okazji, 22 kwietnia, uczniowie klasy piątej pod opieką wychowawcy przygotowali i przedstawili uczniom szkoły podstawowej prezentację multimedialną na temat zmian klimatycznych, jakie zachodzą w przyrodzie pod wpływem szkodliwej działalności człowieka. Prezentacja zawierała wskazówki, jakie działania mogą podejmować dzieci, aby przyczynić się do ochrony przyrody. Pokazywała, jak prawidłowo segregować śmieci i w jaki sposób dbać o czystość wód, gleby i powietrza.


W drugiej części spotkania uczniowie przedstawili inscenizację pt. „Powietrze żywiołem życia”. Wystąpili: Azbest, Dwutlenek siarki, Freon 11, Freon 12, Czad, Tlen, Azot i służby EKO. Młodzież w sposób humorystyczny opowiedziała o szkodliwym wpływie gazów cieplarnianych na środowisko oraz zaproponowała działania, jakie może podejmować człowiek, aby szkodliwych gazów w atmosferze było jak najmniej.

Anna Samsonowicz-Słota

 

 

2016© Zespół Szkół w Klęczanach; Projekt: Maciej Mańka, Bożena Cetnarowicz-Mańka